star halı yıkama

Batman Halı yıkama fabrikası olarak 2016 yılından beri hizmet vermekteyiz. 2 şubemiz ve kapsamlı servis ağımız ile 5000 m2 kapalı alanda kesintisiz hizmet sunuyoruz. Makine halısı, el dokuması halılar, nepal, basamak, yorgan ve battaniyeler tam otomatik makine ve ekipmanlar ile yıkanmaktadır. Fabrikamıza gelen halılar halı çeşidine göre ayrılmakta ve uygun yıkama sistemi ile yıkanmaktadır. Halı yıkama aşamalarımız;

HALILARDA TOZ ALMA AŞAMASI

Halılar fabrikamıza geldikten sonra türlerine göre ayrılır ve tozları yıkamaya girmeden önce en son sistem tozlama makineleri ile alınır. Bu işlem sırasında halılar toz, kum, kıl ve kıllardan arındırılmıştır.

HALI YIKAMA LEKELERİ ÖNCE YEREL PROSEDÜR

Dezenfekte halılar otomatik makinelerde halı üzerinde yıkama lekeleri girmeden önce yerel tedavileri çıkarmak zor özel ilaçlarla uygulanır.

OTOMATİK YIKAMA SÜRECİ

Halılar Bu aşamada, halılarınız en son sistem bantlı halı yıkama makinelerinden birer birer geçer. Otomatik makinelerimiz her bir halı tipine göre üretilmekte ve halılara zarar vermeden hassas bir şekilde yıkanmaktadır. Makinedeki deterjan tankları halılara belirli miktarlarda doğal deterjanı sıkar ve bol suyla yıkar. Her halının yıkanması ve durulanması sırasında halının boyutuna ve küçüklüğüne göre yaklaşık (150-400 litre) su tüketilir.

HALI SIKMA (SANTRİFÜJAL) AŞAMA

Halıları yıkadıktan ve otomatik makinelerde duruladıktan sonra; rulo sıkma makinelerinde sıkılır. Eğirme işlemi tamamlandıktan sonra, halılar makineyi nemli bir şekilde terk eder. Kıvrım sırasında halılar hiçbir şekilde hasar görmez ve deforme olmaz.

KURUTMA

Halılar spin makinesinden alınır ve fabrikamızın asma alanlarına alınır ve havalandırma için bırakılır. ( kış aylarında sıcak fan sistemi ile kurutulur. Kurumayan halılarda küf ve koku olmaması için mutlaka tam anlamıyla kuruması lazım.

AMBALAJ

Halılar kurutma alanlarından tek tek toplanır ve kalite kontrol alanlarına alınır. Halılar bir kez daha kontrol edilir ve adrese teslim edilir. Batman Halı Yıkama Fabrikası

  • YETKİLİ KİŞİ : M.Emin Değirmenci
  • ADRES : Gap mahallesi 2510 sokak no :20 / Güneykent, Dostlar Cd. No:204, 72100 merkez
  • TELEFON : 05383712872